DOPRAVNÍ SPOJENÍ

 

Nádraží ve  Slatinicích
  VLAK 

                   Obec Slatinice se nachází na železniční trati č.273 Červenka - Senice na Hané - Kostelec na Hané - Prostějov hl.n.  Od nového jízdního řádu 2008 - 2009 již přímé spojení ze Slatinic do Olomouce není. S přestupem v Senici na Hané, kde nenavazuje přestup /čekání kolem 50 minut/ . Jízda"Hanáckým expresem" trvá přibližně 1hod. 50min. až 2hod. 30minut. Je možno cestovat i přes Prostějov či Červenku, ale vhodnější je použít z Olomouce do Slatinic autobus.Ve Slatinicích je nádraží vzdáleno od lázní  1300 metrů, asi 15 minut chůze. /Kde jsou ty doby kdy pacientům byly zdarma dopravovány zavazadla do lázní/. Žlutá turistická značka Vás dovede až před lázně.

    Vhodnější je použít autobusové spojení, kdy autobus zastavuje přímo před lázněmi. Z vlakového nádraží v Olomouci hl. trvá cesta na autobusové nádraží asi 8 minut, ale je možno použít tramvaje číslo 4 směr Pavlovičky. Na další zastávce "Autobusové nádraží podchod" hned vystoupíte.

Jízdní řád ČD najdete na http://www.cd.cz

    AUTOBUS

   Obcí Slatinice procházejí tyto autobusové linky:

   Olomouc aut.nádr. - Slatinice lázně.    Autobusové zastávky jsou ve Slatinicích dvě a to před školou /nestaví všechny spoje/ a před lázněmi.Tato autobusová linka má ve Slatinicích před lázněmi konečnou zastávku.

   Od dubna 2004 platí na lince systém odbavování cestujících IDSOK. Jízdenka na autobus stojí do Slatinic z Olomouce 28 Kč. Platnost od označení jízdenky v pracovní dny je
 65 minut v ostatní dny 80 minut.. V době platnosti jízdenky lze využít i pro jízdu MHD v Olomouci tj. tramvaj či autobus. / platnost ke dni 1. 3. 2012 /

  Slatinice - Litovel.  Autobusy jezdí pouze v pracovní dny a to jeden spoj ze Slatinic a dva spoje z Litovle.

  Slatinice - Prostějov  - pouze z přestupem na zastávce Slatinice Větřák.

Jízdní řád vlaků a autobusů najdete na  http://vlak-bus.cz


"Ilustrace: copyright, ZONER software, s.r.o."